Pitbike – co to takiego

Pitbike zwany także mini crossem jest to niewielki motocykl. Ten jednoślad porusza się na kołach o maksymalnych rozmiarach 14 cali z przodu, zaś 12 cali z tyłu. W zależności od zapotrzebowania, a także przeznaczenia w pitbike’ach montuje się silniki o różnej pojemności – od 49,9 cm3 do nawet 190 cm3. Te z małymi silnikami nadają się również do jazdy dla dzieci. Opcja regulacji siedziska umożliwia lepsze dopasowanie do wzrostu prowadzącego.

Moda na pitbike w Krakowie i na świecie

Pod koniec lat 90 pitbike’i zaczęły królować w Stanach Zjednoczonych. Wszystko zaczęło się od Hondy Z50. W Krakowie od roku 2017 można cieszyć się jazdą pitbike w SKW-Racing Park, a od niedawna jest również możliwość wzięcia udziału w szkoleniu jazdy na pitbike organizowanym w naszym obiekcie przez Szkołę Doskonalenia Motocyklowych Technik Jazdy Moniki Jaworskiej „Katanka”. Oferta szkoleń jest skierowana zarówno do dzieci (od 5 lat), jak i do dorosłych. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji.

Pitbike to świetna rozrywka w Krakowie

Aby urozmaicić rozrywkę naszym klientom SKW Racing Park znajdujący się pod miastem Kraków poza gokartami posiada w swej ofercie również pitbike. Jeśli Wasze dziecko chce uczyć się jazdy na motocyklu, pitbike jest świetnym rozwiązaniem. Modele do tego przeznaczone posiadają dużo mniejszą moc . Zdarza się, że posiadają półautomatyczne sprzęgło co znacznie ułatwia jazdę w szczególności najmłodszym.

Nasze pitbike’i – modele MRF 120 – są dostosowane do jazdy dla dzieci od 14 roku życia.

Pitbike to rozrywka także dla dorosłych. To świetne rozwiązanie dla szukających fajnej alternatywy na spędzania wolnego czasu. Pitbike to maszyna lekka i zwrotna, na której w przyjemny sposób można uczyć się wykonywania kontrolowanych poślizgów. Jazda na niej to doskonała zabawa, a co ważne zdecydowanie bezpieczniejsza od zwykłego crossa ze względu na gabaryty i mniejszą wagę.